Menu

Vlastní bydlení je základem životní spokojenosti

Všichni chceme dobře bydlet, to je naprosto jasné a pochopitelné. Takové dobré bydlení je totiž základem naší spokojenosti. A nikdo nemůže být spokojený, pokud nemá kam složit hlavu. Ale nejde jen o to, abychom se měli kde schovat před deštěm a před jinými nepříznivými podmínkami. Jde v první řadě také o náš vnitřní pocit spokojenosti, který pramení z pocitu bezpečí a klidu, který nám právě ty tak zvané čtyři stěny poskytují. Člověk totiž musí cítit, že má nějaký svůj vlastní prostor, kam se může schovat, kdykoli to potřebuje.

hlemýźď v ulitě

Prostor, který je jen jeho, kde se bude dobře cítit, kde se cítí být chráněný. A proto není divu, že se každý z nás, poté, co se osamostatní od rodičů a postaví se na vlastní nohy, pustí do hledání vlastního bydlení. Takové vlastní bydlení, to je náš soukromý klíč ke štěstí a životní spokojenosti.

klíč ke štěstí

Nechoďte tam, kde se k vám staví zády

Jenže ne vždy je to tak jednoduché. Od doby, kdy člověk nastoupí do svého prvního zaměstnání, až do doby, kdy si vydělá dost peněz na své první bydlení, většinou uplyne dost času. Ovšem někdy tolik času ani nemáme k dispozici, například když zakládáme rodinu. Potom to, co zpravidla zoufale sháníme, je hypotéka na pozemek a na dům, kterou nám v bance z různých příčin nechtějí poskytnout. Ať už proto, že jsme moc mladí, že máme nízký plat anebo malé záruky.

domácí rozpočet

Ty důvody bývají různé a jejich zpravidla mnoho. Ovšem my potřebujeme hledat řešení a nikoli komplikace. A proto je nejlepší opustit banky, které se k nám stavějí zády a oslovit nebankovní společnosti, které bývají mnohem vstřícnější. A bydlení máme najednou na dosah ruky, najednou všechno jde.