Menu

Proč nosit sluneční brýle


Každý už měl někdy nejspíš problémy s očima. Nejde o nic příjemného, protože oči máme jenom jedny, a pokud máme sníženou schopnost vidění, značně to ztíží náš život. Jakmile se u vás objeví třeba první známky zánětu spojivek, budou vás bolet oči, uvidíte rozmazaně a budete hledat příčinu. Většinou jde o problém materiálního původu, který se dá vyřešit zvýšenou hygienou a kapkami do očí s antibiotiky. To ale není jediný problém kterému naše oči čelí.

sluneční brýle

Mezi nejčastější oční problémy patří i poškození slunečním zářením. To bývá hlavně v letních měsících velice silné a tak na sebe problémy s očima nenechají dlouho čekat. Když se ale podíváte do ulic, všimnete si toho, že sluneční brýle nosí jen velice málo lidí. A z toho jen zlomek z nich bude mít kvalitní brýle, které mají UV filtr, který skutečně sluneční záření pohlcuje a nejsou jen na okrasu.

pouzdro na brýle

Proč nám škodí?
Sluneční záření nám ve vyšším věku může způsobovat zákal, což je onemocnění očí které způsobuje částečnou slepotu a dá se řešit operativně, ovšem pacient si zákrok zaplatí sám. Pokud by lidé nosili kvalitní sluneční brýle, počet lidí s tímto onemocněním by se nejspíše snížil. Jestli zatím sluneční brýle nenosíte, měli byste s tím začít. Na trhu jich najdete spoustu, ale pokud vám jde o ochranu zraku a ne o design, vyberte si třeba polarizační brýle, které oči skutečně ochrání díky speciálnímu filtru.

Při pořízení brýlí nezapomínejte ani na pouzdro na sluneční brýle, které zamezí jejich poškození nebo zničení. Velice často chodí do optik zákazníci kteří s brýlemi špatně a neopatrně manipulují v důsledku čehož je potřeba vyměnit některou součástku a v krajním případě dokonce vyrobit zcela nové brýle. K nejčastějším poškozením patří rozsednutí, protože lidé nechávají brýle tak různě, a to iv autě na sedadle řidiče. Stačí chvilka nepozornosti a problém je na světě.