Menu

Jak na auto


Když mi bylo dvacet let, tak jsem měla už dávno řidičské oprávnění a řekla jsem si, že když už můžu řídit automobil, že bych také mohla si ho už konečně koupit. Jenomže jak? Já na to jednoduše nemám vůbec peníze. I když si vydělávám dost peněz a mám také daných bokem několik desítek tisíc korun, tak i takhle by to nestačilo. Navíc také ještě splácím hypotéku. A notebook. A řekla jsem si, že jakmile doplatím alespoň celý notebook a půlku hypotéky, že si pořídím automobil, a to na leasing. Jenomže zase mi několik lidí říkalo, že auto na leasing není tak výhodné. Že se také mám podívat někde jinde.

Řídit automobil už můžu.

A jedna kamarádka mi doporučila dobrou webovou stránku, která se jmenuje goldbanking.cz. Jsou tam různé finanční nabídky. Auto bez registru je prý také možné. Chvíli jsem nad tím uvažovala a říkala jsem si, jestli já vůbec můžu mít to, že bych si pořídila auto bez registru. Opravdu tohle existuje? Automobil bez registru? Byla jsem docela překvapená, tak jsem se kamarádky zeptala, jak ona to vlastně myslí a jak bych tohle mohla udělat. Moje kamarádka mi řekla, že já se mám ozvat této společnosti. Oni my také mohou zafinancovat auto. Prý stačí, když jim dám vědět, o jaké auto bych měla zájem a klidně jim také mohu poslat odkaz.

O své auto se budu starat.

Také jsou ale určité podmínky. Také financují automobil, který nesmí být zase úplně starý. Je logické, že třeba když budete mít nějaký dvacetiletý automobil a budete ho chtít koupit, tak tahle firma vám ho nejspíš ani nezafinancuje, takže byste nedostali ani žádnou půjčku. Ale pokud chcete nějaké auto bez registru, tak samozřejmě tohle je možné. Moje maminka stále říkala, že tohle je risk, že je velice riskantní. Když budu kupovat auto bez registru, jenomže já na tomhle opravdu nic riskantního nevidím. Jednoznačně, když si přeji automobil a nemám na něj finance a nechci auto na leasing, tak chci auto bez registru. Podle mého názoru tohle je docela dobrá volba.