Menu

Ženská záležitost?

Říká se, že zatímco ženy se v nákupech vyžívají, pro muže se jedná spíše o nutné zlo, které je nutno jednou za čas podstoupit, aby jedinec nezemřel hlady či nechodil nahý. Je to ale skutečně tak? Nebo se jedná spíše o společenský předsudek, který s realitou nemá nic moc společného? Je pravdou, že ženy častěji než muži vyrážejí na bezcílné brouzdání po obchodech, kdy sice nic akutně nepotřebují, ale čas strávený mezi ramínky nebo regály je vítanou relaxací.
pár na nákupech
Muži naopak mají spíše ve zvyku si předem vytipovat danou věc na internetu, a do konkrétního obchodu pak zamířit najisto. Je ale nutné poznamenat, že vybíráním dané věci na internetu, porovnáváním cen a parametrů, jsou muži schopni strávit daleko více času než ženy. Často přitom nejsou hnáni ani tak touhou ušetřit pár stokorun (odpověď na tuto otázku by nabídlo jedno kliknutí do srovnávače cen) nebo hledáním maximální výdrže (výšlap na Říp vydrží každá pohorka), ale spíše prostou radostí z možnosti výběru. V tom se muži a ženy vlastně moc neliší. I my se brouzdáme po obchodech ne proto, že bychom nutně potřebovaly šesté černé džíny nebo páté modré tričko, ale prostě pro tu radost z myšlenky, že kdybychom chtěly, tak si vybereme.
nakupování oblečení
Kromě toho, mužská nechuť k nákupům často pramení z obavy ze selhání. Jakkoli iracionální se to může zdát, obava že domů přinesou špatnou značku jogurtu nebo plnotučné mléko místo polotučného, způsobuje, že část mužů raději přehodí zodpovědnost na partnerku s tím, že ona tomu přece rozumí lépe, a že je nákupy nebaví. Roztáčí se tak začarovaný kruh, kdy partnerka tomu po čase skutečně rozumí lépe, nikoli proto, že je žena, ale prostě proto, že to dělá častěji. Je-li po čase muž požádán o nákup, vybaví jej partnerka důkladným seznamem, což jej opět přesvědčí o tom, že nákupy jsou ženská doména. Kruh se uzavírá, legenda o ženách jako nákupních expertech a mužích jako ubohých obětech pokračuje. Mám pro vás ale, pánové, jedno tajemství: nákupy si ve skutečnosti mnoho z nás nijak neužívá. Ano, jsme v nich dobré, protože to bohužel děláme často, a tak jsme vynalezly strategii nejmenšího utrpení. Při troše tréninku se nám v tomhle můžete klidně vyrovnat.