Menu

Své závazky můžete splatit i pomocí nebankovní hypotéky

Když člověk potřebuje peníze na splacení svých závazků, tak si většinou nemůže příliš vybírat a je často odkázaný na milost a nemilost finančních institucí, ať už jde o banky anebo o nebankovní společnosti. Bohužel, právě banky pro běžný život nemívají příliš mnoho pochopení a stačí tak málo, abyste měli zápis v registru dlužníků anebo vám třeba nevycházela bonita a máte po půjčce. Takto se můžete snadno dostat do velice prekérní situace, tedy pokud třeba nevíte o tom, že na světě nejsou pouze banky, ale také nebankovní společnosti – i u nich si můžete sjednat půjčku.

analýza

Nebankovní hypotéka se člověku hodí právě nejvíce v situaci, kdy si nemá kam zajít pro půjčku – a to ať už je řeč o bankách anebo třeba o vašich blízkých, kteří také dvakrát neoplývají penězi.
Pokud nemáte na krku opravdu velký finanční prohřešek, pak by vám žádost o sjednání nebankovního úvěru měla vyjít. Již mnoho lidí právě nebankovní hypotéka zachránila před hodně nepříjemnou šlamastykou.
Ovšem neměli byste počítat ani s tím, že když o tento typ úvěru požádáte, tak jej automaticky dostanete. Věc se má tak, že každý žadatel, který má zájem o libovolný typ nebankovní půjčky, musí splnit dvě hlavní podmínky. Právě ty jsou pro přidělení úvěru naprosto klíčové.

plná peněženka

Ta první není nikterak překvapivá. Stejně jako všude jinde, tak i zde po vás budou chtít doložit vaše příjmy, aby bylo jasné, zda budete schopni úvěr splácet, a jak vysoké splátky si můžete dovolit. Ale nebojte se, pokud jste právě kvůli posouzení bonity ztroskotali v bance, tak zde to platit nemusí. Je to dáno individuálním přístupem a absencí zbytečných omezujících limitů.
A za druhé zde platí to, co u každé americké hypotéky – vyžadováno je ručení nemovitostí. Když vám nebankovní společnost vyjde vstříc i v prekérní situaci, tak se vystavuje většímu riziku, zda budete schopni splácet. Pokud nebudete, poslouží vaše nemovitost jako vhodná náhrada.