Menu

Má podnikání nějaká negativa?

Vidina lehce vydělaných peněz, může zkreslit pohled na podnikání. Stále ještě dost lidí žije v domnění, že pokud začnou podnikat, stanou se z nich milionáři, kteří už nebudou nikdy nuceni pracovat. Vidina je to jistě lákavá, ale bohužel také dost nereálná. Zvlášť lidé, kteří jsou v zaměstnaneckém poměru a sami nikdy nepodnikali, mají tyto představy zkreslené. Stačí se rozhlédnout kolem sebe, kolik šikovných a chytrých lidí, se pustilo do podnikání, které skončilo větším či menším neúspěchem. To bohužel zjistíme, až když si vše v praxi vyzkoušíme sami. I v případě, že se vám daří, stojí za vším spousta počáteční dřiny, vložené energie a v neposlední řadě i nemalé finanční investice.
podnikatel a úspěch
Pokud budete mít to štěstí, že obohatíte trh nějakým novým produktem nebo službou, která na trhu chybí, pak budete patřit mezi ty šťastlivce, kteří mají možná v budoucnu na nějaký ten vydělaný milión nakročeno.
V případě, že jste seriózní podnikatel, který si své zákazníky dokáže udržet solidním jednáním a precizně poskytovanými službami, pak vás podnikání docela jistě slušně uživí.
Nejde jen o příjem, který si potřebujete vydělat na všechny vaše osobní náklady, ale nesmíte zapomenout především na povinné odvody – sociální a zdravotní pojištění a také daně.
ruka podnikatele

Podnikání, je o spoustě úsilí, pevné vůle a trpělivosti. Ne vždy, se vám bude dařit vše hned od začátku. Narazíte na množství peripetií, které vás budou od podnikání odrazovat.  Pak už je jen na vás, jak obstojíte, zda vydržíte nebo vše vzdáte.  Možná pro vás bude v začátku podnikání nové i zjištění, že budete mít mnohem méně volného času. Abyste své podnikání úspěšně rozjeli, bude totiž zapotřebí volný čas obětovat, třeba i na úkor vlastní rodiny a svých koníčků.
Samozřejmě i přes veškerou vaši snahu, se může stát, že zkrachujete. Zvažte hned na začátku, zda finanční ztráta při neúspěšném podnikání, nebude pro vás natolik fatální, že ohrozíte své další žití.