Menu

Nebankovní hypotéky


Pro koho je vhodná
Některé bankovní společnosti mají velmi přísná kritéria na potencionální zájemce o půjčku. Možná jste si dříve vzali pár menších půjček a dnes, když řešíte otázku bydlení máte velký problém – nikde Vám nechtějí půjčit. V tomto případě pro Vás nebankovní hypotéky můžou být tím správným řešením. Splatnost může být až 30 let a peníze můžete využít nejen na nové bydlení, ale i na sloučení několika menších půjček nebo oddlužení nemovitosti.
dohoda ohledně domu.jpg
Jaké jsou výhody?
Nebankovní společnosti nemají na žadatele až tak přísné požadavky. Neprověřují každý Váš účet, ani jestli máte dostatečné příjmy. Velkou výhodou je také rychlost vyřízení půjčky. Když budete mít štěstí, můžete získat peníze i za pár dnů od podání žádosti a bez velkého papírování. Jsou zajištěny i služby spojené se zřizováním hypotéky, které se obejdou bez větších poplatků za vyřízení.
Přečtěte si důkladně smlouvu
Velké mínus však je, že si za takovou hypotéku slušně připlatíte, někdy až 5x více. Někteří žadatelé si však bohužel nepřečtou několika stránkovou smlouvu důkladně, a pak se dostanou do ještě větších finančních problémů. Dávejte dobrý pozor, co podepisujete a pozorně si přečtěte všechny obchodní podmínky, které se smlouvou souvisí. Pokud však víte, že jste schopni splátky bez problémů splácet, nic Vám nebrání tuto možnost využít.
řešení dokumentů.jpg
Buďte pozorní a prověřujte
Při pročítání smlouvy si pohlídejte hlavně RPSN a nenechte se zlákat nízkou úrokovou sazbou, která může být v některých případech mylná. Také by Vás mělo zajímat zesplatnění této hypotéky, pro případ, že byste se se splátkami o nějaký ten den opozdili. Také předčasné splacení hypotéky je pro Vás velmi důležitý ukazatel, který raději nepodceňujte. V neposlední řadě si nechte určitě všechny smlouvy zkontrolovat právníkem, který Vám poskytne užitečné informace.