Menu

Jízdní kola bezpečně převezete na nosiči na tažné zařízení třeba na Úhlavu

Dovolená na Úhlavě

Když se vysloví slovo Úhlava, mnohé z vás pravděpodobně napadne, že jde o říční tok, ale možná, že právě vy nevíte, kde Úhlava pramení, kudy protéká, a nemáte představu, jak to v jejím blízkém okolí vůbec vypadá. Samozřejmě, že nejjednodušší je prolistovat Internet, vyhledat informace v mapě a prohlédnout si některé zveřejněné fotografie, ale to je jen virtuální realita, která se od té skutečné liší v mnoha ohledech. My bychom vám rádi nabídli tip na letní dovolenou, kterou tu můžete prožít s jízdními koly a vaším vozem.

horské kolo

Jízda na kole podél Úhlavy má zvláštní, neopakovatelné kouzlo, můžete ji kombinovat s pěšími procházkami a jízdou autem. Výhodné je využít speciální držák kol tažné zařízení. Nosič se snadno instaluje, kola zvedáte jen několik centimetrů od země, dobře na ně za jízdy vidíte, projedete pod každým mostem a jízdní vlastnosti neovlivní ani boční vítr. A právě rychlé a bezproblémové nasazování kol na nosič vám umožní velmi pružně se rozhodovat, jak budete krajinu kolem řeky vnímat.

Úhlava pramení na Šumavě pod vrcholem Pancíř, je tu překrásná krajina a na kolech lze podniknout pěknou projížďku k přehradě Nýrsko, ponechat vůz v Železné Rudě a zpět se s koly vrátit vlakem. Vlaková trať lemuje říční tok až do Klatov, takže tu můžete volit jízdu na kole nebo autem a vlakem podle libosti.

řeka v Plzni

Zajímavý úsek vede z Klatov do Švihova, říční koryto je již poměrně široké a silně meandruje v lučinaté krajině obehnané lesním porostem. Skutečně krásné prostředí, velmi romantické, klidné a tiché. Cestování doporučujeme protáhnout až do Přeštic, ze Švihova se k Úhlavě opět vrací vlaková trať a možná, že tu potkáte i vodáky. Z těch nejzajímavějších míst v blízkosti řeky můžeme jmenovat Červené Poříčí, Lužanskou horu s naučnou stezkou, přírodní paamátku Loupensko, zámek Lužany a také četné jezy, kde se můžete osvěžit nebo vykoupat.