Menu

Nejzajímavější závod v letošní sezóně F1

V poslední době velice oblíbený sport je v plném proudu, ale zároveň se nám blíží prázdninová pauza. Hlavně za sebou máme VELKOU CENU VELKÉ BRITÁNIE v Silverstone. V tomto závodě byly velkými favority hlavně Britové. Takže Russell, který každý závod v této sezóně dojel v TOP 5 a to je obdivuhodné, jelikož je to zároveň i jeho první sezóna v novém týmu. Dále tu je několikanásobný mistr světa v F1 Hamilton, kterému titul z minulé sezóny utekl jen o vlásek a nyní mu to moc nejede a většinou se neobjevil ani blízko pódiových pozic. A nakonec tu je miláček publika Norris, kterému se také moc nedaří a i celkově jeho týmu a spolujezdci se tuto sezónu nedaří. Takže favority máme, i přes jejich problémy se drží vysoko. Mezi další favority patří samozřejmě ti, kteří jsou na pódiu často. Těmi jsou Perez, Verstappen, Leclerc a Sainz. Letošní sezónu je to hold spíše jen o těchto čtyřech jezdcích.

sport

Tréninky, ani kvalifikace nedopadly vůbec špatně. Všichni tři Britové se umístili v TOP 10, což je pro tuto Velkou cenu a celkově pro fanoušky úžasný zážitek. Nečekaně se i do TOP 10 dostal nováček letošní sezóny Zhou na 9. místě a za ním se nečekaně objevil i Latifi, který se opravdu dlouho se svým týmem takhle dopředu nepodíval. Je dost možné, že nikdy. Komu se naopak nedaří, tak to je stáj Aston Martin. Ať už zkušený jezdec, tak i mistr světa se nedokázali už nějakou dobu dostat do popředí závodu. Nebylo tedy tomu ani v kvalifikaci v Silverstone, kde oba skončili co nejníže to šlo. A to na 20. a 18. místě. Na  Velké ceně Velké Británie bylo vyprodáno, takže o fanoušky nebyla nouze a mohlo se rovnou přejít na nedělní závod.

sport

Vše vypadalo slibně, Hamilton měl výborný start, Russell se rval co to jen šlo a Norris si držel svou pozici. Bohužel si Russell nevšiml Gaslyho, který se snažil dostat právě mezi Russella a Zhoua a Russell se omylem zadrhnul o Gaslyho a následovalo i šťouchnutí do Zhoua, který se vymrštil ze závodní dráhy, jel dlouhou dobu vzhůru nohama a nakonec přelétl i bariéru. Zůstal tedy zaklíněný ve formuli mezi plotem a bariérou. Zároveň to schytalo mnoho jezdců. Například Albon dostal rány do formule z levé i pravé strany a skončil v nemocnici. Závod postupně skončil pro šest jezdců a na trati jich tak zbylo pouhých čtrnáct. Pro první místo ve své kariéře si dojel Sainz, za ním Perez a na třetím místě Hamilton. Norris se objevil na místě šestém a Russell hned na začátku musel po nehodě závod ukončit. Velkým překvapením byl nováček z minulého roku Mick Schumacher, který si zaslouženě dojel pro první body a snažil se i o útok Verstappena, kterému se nedařilo.