Menu

Cesty za tajemnem

Naše země oplývá bohatstvím. Tím mám na mysli rozmanitost přírody a její krásu. Máme u nás krásné vysoké hory i příjemné kopce lákající na procházky. Máme i velké vodní plochy a romantické zákoutí řek. Máme zde také skalnaté rokliny i skalní věže tyčící se do oblak. Kromě ryze přírodních krás je u nás nesčetně mnoho různých památek, jejímiž autory jsou naší předci. Najdeme zde jeskynní malby, pozůstatky starých opevnění, hrady i zámky a kláštery. Mám pocit, že život je příliš krátký na to, aby člověk na vlastní oči u nás viděl vše, co je něčím zajímavé.

Krása naší krajiny

A ve výčtu těch zajímavostí chybí ještě něco. Místa, která jsou něčím, či někým poznamenaná. I u nás se vyskytují Poltergeisti. I u nás jsou místa, kde se vyskytují paranormální jevy. I u nás můžete projít děsivými lesy, kde stromy nejsou tím, co vám bude vyhánět mráz po zádech. A jsou zde i místa, která jsou neskutečným pramenem pozitivní energie. Ale jsou tu i místa opačná.

Vydejte se za poznáváním těchto míst. Zažijte na vlastní kůži atmosféru, která je rozeznatelná téměř pro všechny lidi. Ať budete na místě pozitivním, či negativním, vždy pocítíte změnu. Záleží jen na vaší přirozené vnímavosti, jestli hned utečete, nebo si nezvyklou situaci budete užívat.

I díky seriálu o již nežijícím vrahovi Roubalovi vám bude povědomý statek Pohádka. Je reprezentantem míst s negativní energií. Je to místo, kde Roubal zešílel. Jinak se nedá nazvat změna v jeho dosud poklidném životě. Z propuštěného vězně (seděl proto, že byl příznivcem Jehovistů) se stal hromadný vrah. Duše jeho obětí na Pohádce zřejmě bloudí dodnes. Většině lidí se zde sevře hrdlo, rozbuší srdce a cítí se na nic. Možná za to mohou zavražděné oběti, které Roubal nechal sežrat prasatům.

Kolem statku jsou pole

Protipólem negativní Pohádky je bývalý kostel ve Skokách. Znáte povzdech „Panenko skákavá“. Ten se vztahuje k zázračnému obrazu Panny Marie ze Skoků, který měl léčivé schopnosti. Do kostela začala proudit procesí věřících i nemocných, toužících po uzdravení. To bylo ale proti vůli komunistům, takže to zařídili tak, že to kostel málem nepřežil.

Díky aktivitě mnoha dobrých lidí se pomaloučku rekonstruuje. Kopie obrazu tam zase visí.