Menu

Sportem k lepšímu zdraví i postavě

Obezita se u nás už v posledních letech docela zabydlela. Podle odborných odhadů na ni trpí až čtvrtina obyvatelstva. To by nebylo samo o sobě tak hrozné, nicméně mezi nimi je i mnoho dětí. Obezita je velký problém, které je potřeba řešit, jinak může zahltit celé naše zdravotnictví. Velké množství tuku v těle totiž může mít za následek rozvoje celé řady chorob, jejichž léčba je náročná jak časově, tak i finančně. Každý by tam měl dělat maximum pro to, aby nepřibíral nekontrolovaně na váze.

Děti na trampolíně

Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je úprava jídelníčku. Více zeleniny, méně sladkého a tučného. Rovněž je potřeba se zaměřit i na sportovní aktivity, které jsou pro hubnutí zcela zásadní. I tlouštík, který se denně hýbe, je na tom kolikrát zdravotně lépe než hubený člověk, co celé dny prosedí jen na gauči. Proto je dobré najít si nějakou pohybovou aktivitu, co dokáže zabavit a zároveň se během ní bude úspěšně hubnout. Mezi takovéto aktivity patří třeba i dovádění na trampolíně 366 https://www.goodjump.cz/trampolina-366-cm-s-ochrannou-siti.

Děti ve vzduchu

Někdy je to fuška

Pro člověka, co nikdy na trampolíně neskákal, se může zdát její používání docela snadné a bezpracné. Nic nemůže být daleko od pravdy. Zvláště lidé, kteří trpí nadváhou či dokonce obezitou se dokáží zadýchat poměrně rychle. Jedná se o velice náročnou záležitost, při které se však skvěle ničí tukové buňky a zlepšuje se kondici. I základní cvičení jsou velmi prospěšná, natož pak sestavy s náročnějšími pohyby. Důležité je skákat opravdu pravidelně, a nejen jednou za dva měsíce. To však platí pro všechny sportovní aktivity. Tělo musí být v neustálém zápřahu.

Obezřetný výběr

Aby trampolína fungovala skutečně jak má, je potřeba si koupit model, který bude mít jak ochrannou síť, tak i chrániče na pružiny. Bez nich je skákání nebezpečné. Rovněž je dobré zaměřit se na nosnost. Ta by měla být alespoň o deset kilogramů vyšší než hmotnost uživatele.