Menu

Zbavte se obezity včas

Začínající obezita je problém, který je potřeba hned řešit. Jakmile se totiž rozjede pořádně, může negativním způsobem ovlivňovat váš život a zdraví.

Zbavte se obezity včas

Vzhledem k tomu, že český národ je národem jedlíků a také milovníků piva, asi nikoho moc nepřekvapí, že patříme mezi nejobéznější národy v Evropě a hodně dobíháme i svět. Ovšem nenechte se mýlit, důvodem pro zvyšující se nadváhu českého obyvatelstva nemohou pouze tradiční české kulinářské speciality, ale hlavně rozvoj rychlého občerstvení, které se u nás ujalo prakticky okamžitě po revoluci. Hamburgery, hranolky nebo párky v rohlíku jsou jednou z hlavních příčin, proč nejen dospělí, ale stále více i děti trpí nadváhou či dokonce obezitou.

Měření pasu

Máte-li podezření, že vaše váha také není v pořádku, není nic jednoduššího, než si na internetu vypočítat BMI. K tomuto účelu slouží speciální kalkulačka, se kterou je to docela hračka. Stačí zadat váhu, věk a výšku a hned budete vědět, jak na tom jste. Samozřejmě, že nikdy nedostanete super přesné výsledky, ale rozhodně je to lepší než nic. V případě, že se vaše podezření na nadváhu potvrdí, je rozhodně na čase se s tím začít trochu prát.

Základem každého hubnutí je samozřejmě změna stravy. Ta by měla být hlavně vyvážená, ale především bez tuků a zbytečně velkého množství cukrů. Nemusíte se živit pouze kořínky, ale je pravdou, že zařadit do svého jídelníčku více zeleniny byste určitě měli. Také je důležité jíst hodně luštěniny a neměli byste zapomínat ani na celozrnné pečivo. To nejenže zasytí více než u nás klasické bílé, ale zároveň je daleko zdravější.

Motivace k pohybu

Sport pomůže

Většina lidí si vystačí pouze s vhodně nastavenou dietou, ale v případě, že chcete hubnout přeci jen o něco efektivněji, měli byste se začít i trochu hýbat. Ideální je samozřejmě sportování. Pravidelné výlety na kole vám nejenže vylepší vaši fyzickou kondici a zlepší duševní stav, ale zároveň během jízdy budete i hubnout. To samé platí o běhání a dalších podobných pohybových aktivitách. Nejste-li zrovna sportovní typ, můžete alespoň chodit na delší procházky. Často stačí i pár hodin týdně rozvrstvených do několika dní.