Potřebujete naléhavě první pomoc proti naštvání nebo zklamání životem? Pak jste na našem webu na tom nejlepším místě, kde jste se jen mohli ocitnout.
Jestliže hledáte trochu toho zaslouženého klidu, potřebujete načerpat síly a vypadnou z ruchu velkoměsta, unavit tělo příjemnou procházkou a toulat se téměř nedotčenou přírodou, tak navštivte severočeské skalní město, řadu let dominující Českému ráji, které se nachází mezi vískami Drnovec a Kunratice, jen pár kilometrů od České Lípy. Tato oblast zůstala po druhé světové válce, především po nuceném odsunu tam dosud žijících německých obyvatel, téměř zapomenuta. Naštěstí se našlo pár místních nadšenců a krásy této oblasti tak otevřeli široké veřejnosti.
Pro milovníky hub jsou lesy plné borovicových stromů hotovým houbařským rájem. Kromě nich ale Kunratické Švýcarsko nabízí i uchvacující výtvory předešlých generací. Ve známost uvedl tuto oblast místní kantor Karel Beckert, podle něj dostala název i vyhlídka. Ten spolu s dalším nadšencem Bundesmanem má na svědomí také Dutý kámen, kde jsou ve skále jimi udělané lavice a schody.
Autorem turisty navštěvované kaple přímo uprostřed pískovcových skal je rodák Bělic. Zde byla umístěna i socha Panny Marie, tu pak vystřídal obraz Madony. Osm metrů dlouhá jeskyně Waltro ukrývala koncem druhé světové války příslušníky odboje. V celé oblasti je patrný vliv náboženství.
Z druhé poloviny osmnáctého století pochází reliéf, který se stal místem pro poutníky, jeho autorem byl stolařský mistr Schier.
Skála smrti znázorňuje pohádkový, ale dramatický příběh o rytíři, který pronásledoval nádherné děvče, které se ve strachu před ním raději vrhlo ze skály. Přežila, ale rytíř ne, ten se zabil pádem z koně.
Saským Máchou byl označován básník Körner, jehož podoba je vytesána do skály. Raritou jsou také originální sluneční hodiny.
To je jen malý výčet všech krás, které Kunratické Švýcarsko nabízí a určitě stojí za to, vidět alespoň část z nich na vlastní oči.