Menu

Levné obydlí na léto

Ne každý chce v létě jezdit na prázdniny do ciziny. Patříte-li spíše mezi pecivály, nechcete se někam v parnech zbytečně trmácet a raději byste zůstali, pokud možno v Česku, pořiďte si pozemek a na něm postavte menší domek. Nemusí se jednat o klasický domek z malty a cihel, případně o dřevěnou stavbu, ale o domek mobilní. Tento typ obydlí dnes už nevypadá jako pouhopouhý přístřešek pro dělníky, kde se dalo pouze přespat, ale ty nejmodernější verze svým majitelům dokáží poskytnout dokonce plnohodnotný domov. A to po celý rok.

karavan se zmrzlinou

Není však nutné utrácet za nejmodernější typ. Na léto bohatě postačí některý ze starších verzí. I ty nabízejí dostatečné pohodlí a jsou i poměrně dobře zajištěné proti případným zlodějům. Jejich největším mínusem obvykle bývá tepelná izolace, která u levnějších druhů opravdu není na kdovíjak vysoké úrovni. Nemáte-li však v plánu trávit v mobilním domku i zimní dovolené, neměla by vám absence kvalitního zateplení příliš vadit.

Dají se přesouvat

Mobilní domy mají oproti klasickým stavbám hned dvě základní výhody. Jednak jsou poměrně levné, zvláště typy, které se používají převážně k rekreaci a také je můžete kdykoliv přesunout na nový pozemek. Mobilita je velice cenná. Díky ní můžete domek kdykoliv kamkoliv přemístit. Samozřejmě, není to jako odvézt na střeše auta kajak, ale jde to. Hodí se to nejen v případě povodní a dalších přírodních katastrof, ale hlavně ve chvílích, kdy si pořídíte nový pozemek, kde chcete trávit své dovolené. Nemusíte nic stavět, vyřizovat žádná povolení, prostě nic. Stačí jen převézt domek na místo určení a je to.
obrázek karavanu

Standardní domky a chatky mají samozřejmě něco do sebe, ale pokud nemáte peníze nazbyt a přesto byste si rádi zařídili bydlení na prázdniny, mobilní domek je k takovému účelu ideální. Nejedná se o žádnou velkou investici. Vyberte si domek podle svých představ u jednoho z mnoha prodejců a uvidíte, že budete nanejvýš spokojeni.