Menu

Kde koupit dětský stan pro holčičky

Není pochyb o tom, že pro děti je hra důležitou součástí procesu učení. A samozřejmě, dokážou si hrát i samy, ale hry a hračky rozhodně ocení. Pomohou jim totiž simulovat situace, které vidí u dospělých, a učí se tak bez rizika, jak je zvládat.

Někdy se však rozlišuje, zda se jedná o hračku pro holčičku či pro chlapce, a to i tam, kde to v podstatě není potřeba. Příkladem může být dětský stan pro holčičky. Čím se liší od toho klučičího? Prakticky jen tím, jak je pomalovaný.

stan2

Zatímco ty chlapecké jsou obvykle vyvedeny v modré barvě a na sobě mají často obrázky akčních hrdinů, ty holčičí jsou často v růžové či jiných pastelových barvách a co se postaviček týče, najdeme na nich spíše ty ze seriálu My Little Pony a podobně.

Ať už ale koupíme jakýkoliv design, je jisté, že dětem tato hračka velmi poslouží. Jistě, na rozdíl od klasického stanu v něm nelze spát například v dešti – látka obvykle není z klasické stanové celtoviny, často se jedná pouze o slabou látku, která příliš nevydrží.

To je celkem pochopitelné, když vezmeme v úvahu, jak je pravá celtovina drahá. Cena dětského stanu vy se tak zvýšila natolik, že by jej mnoho rodičů nekoupilo. Navíc nemá sloužit k přespávání, nýbrž především ke hrám. Kde jej ale koupit?

stan1

Nejčastějším řešením bývají nejrůznější hypermarkety, kde je součástí sezónního zboží a najdeme jej zde především koncem jara a v létě. Kvalita zde sice nebude příliš valná, avšak cena bude poměrně nízká.

V hračkárnách jej budou mít zpravidla po celý rok, ale je potřeba počítat s tím, že cena bude vyšší. Co se kvality týče, tak zde záleží především na značce.

Na internetu pak seženeme kterýkoliv model, a to i za příznivou cenu. Musíme však počítat s tím, že budeme nějakou dobu čekat, než nám jej doručí.

Ať už však vybereme jakkoliv, je dobré se nejprve zamyslet a zhodnotit naše možnosti, ať neuděláme chybu.