Menu

Je rychlé hubnutí bezpečné?


Podobně jako se měnily módní trendy, měnila se i představa o ideální postavě. Tento fakt vždy mnohem více ovlivňoval ženy, neboť existoval a stále existuje předsudek, že žena musí být za všech okolností krásná. Na muže takový tlak ani zdaleka není, alespoň co se ideální postavy týče.

Ovšem, jak již bylo řečeno, ideály krásy se mění. Vzpomeňme jen na kypré barokní tvary. Tehdy byly široké boky žádoucí, neboť se věřilo, že usnadní porod. A vzhledem k tomu, že v té době měla žena bez problému i sedm dětí (ačkoliv byla ráda, když se dospělosti dožilo jedno či dvě), a zdravotní péče rozhodně nebyla na dnešní úrovni, je jasné, že vše, co by tento proces ulehčilo, bylo vítané.

bazen8

Dnes nutnost početného potomstva odpadla. Průměr v civilizovaných zemích je jedno až dvě děti na rodičovský pár. Nastoupil tedy jiný ideál, zavedený především módním průmyslem: trend co nejštíhlejší postavy.

Avšak není to ani zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Především náš současný životní styl tomu příliš nepomáhá. Naprostá většina z nás má totiž sedavé zaměstnání, které ačkoliv je bezesporu psychicky vyčerpávající, nám neposkytuje příliš příležitostí pro fyzickou aktivitu. A po práci často letíme domů, kde musíme obstarat domácnost, uvařit, a pak jsme rádi, když se unaveně svalíme do křesla.

nausnice1

To však ženám nebrání v tom, aby se tomuto ideálu nesnažily přiblížit. Snaží se o rychlé hubnutí Rychlé hubnutí za pomoci nejrůznějších diet či podpůrných prostředků, jako jsou nejrůznější léky. To však rozhodně není dobré. Rychlá ztráta hmotnosti totiž může mít závažné zdravotní následky, nehledě na to, že je prvním krokem je známému jo-jo efektu.

Tělo totiž zjistí, že nastává doba nedostatku potravin. Jak zareaguje? Začne si ukládat mnohem více zásob. Tento mechanismus je v nás pevně zakódovaný, neboť právě on umožnil našim předkům přestát dlouhá období, kdy byl nedostatek jídla.

Proto, pokud chcete hubnout, je mnohem lepší na to jít postupně.Věřte, že vaše tělo to rozhodně ocení.