Menu

Počítač je jen přístroj

Máte doma počítač nebo notebook? Pokud ano, tak je velice pravděpodobné, že jste někdy měli problém, díky kterému jste volali někam na podporu, nebo museli volat servisního technika.

Vlastníme počítače a notebooky, ale jsme jen uživatelé. Řada z nás si koupí hotový složený počítač a absolutně netuší, z čeho se skládá. Pokud se jednoho dne něco porouchá a počítač nechce plnit naše rozkazy, použijeme pravidlo: zkusil jste to vypnout a zapnout? Někdy pomůže, ale je-li to větší problém, jsme bezradní. Nezbude než volat servis, např. PC servis Kolín.

notebook

Pokud se nám porouchá notebook, není problém jej zaklapnout a vzít do opravny, ale co když nefunguje počítač? Poradíte si s odpojením všech kablíků, a odnesete jen počítač nebo i monitor? Připadáte si jak trouba a stydíte se na to zeptat? Nezoufejte, v servise jsou zvyklí na nejrůznější otázky, ale hlavně, pokud si opravdu nevíte rady, servisní technik přijede k vám, vyhodnotí situaci, a pokud počítač nelze opravit na místě, tak si jej sám odpojí a odnese.

notebook

Míváte na stole vedle notebooku hrnek s čajem nebo kávou? A už se vám stalo, že jste hrnek převrhli? Sice je to komická situace pro přihlížející, ale drahá věc pro vás, pokud se nebudete snažit okamžitě notebook zachránit a neodvezete ho do servisu. Rychlým rozebráním se dá zabránit zničení celého notebooku. A pokud ke zničení dojde, vždy vám servis pomůže se záchranou dat, které máte v notebooku uložené.

Práce na počítači je každodenním chlebem řady z nás, a pokud nás technika neposlouchá, seká se, je to pomalé apod. nastal čas, aby na počítač či notebook kouknul odborník. Někdy stačí malý zásah, pročištění paměti, přeinstalace, a počítač bude fungovat jako nový. Počítač dnes najdeme téměř v každé rodině. A tak jako každá technika, i počítače se občas pokazí. Pak je jediná správná cesta zavolat servisního technika.