Menu

Ovládají nás peníze?

Myslíte si, že není možné, aby nás peníze ovládly? Možné to rozhodně je, vždyť si uvědomte, kolik je příkladů toho, jak se člověk změní, když má možnost získat velké množství peněz. Těch příkladů je opravdu mnoho. Klasickým příkladem je dědictví, které dokáže rozhádat celou rodinu tak, že se již nikdy spolu nebaví. Mohou za to peníze a majetek, představa, že člověk bude bohatý a nebude se muset dívat, jak utrácí svoje peníze, že si může koupit vše, co chce, tak ta představa je opravdu velice lákavou.
stoh bankovek 
Zkrátka, pokud má člověk možnost přijít jednoduše k penězům, stává se z něj v mnoha případech “dravá šelma”, která nezná bratra. Peníze rozhádaly již mnoho rodin, kamarádů a příbuzných. Dalším příkladem mohou být lidi, kteří přesto, že mají dobrý plat, tak neustále a neustále pracují. Nejde o to, kolik mají plat, ale o to, že jim žádná částka nebude dostatečná. Když mohou mít hodně peněz, tak nemají nikdy dost. Tohle je klasická věc, která se opravdu stává. Člověk, pokud má více peněz, tak mu to nestačí a chce víc a víc. Kolik z vás by chtělo výborně placenou práci? Myslím si, že každý z vás.
graf a klávesnice 
Příkladem jsou také kamarádi, kteří se rozhádají kvůli penězům. Myslíte si, že to není možné? To víte, že to možné je. Mám kamaráda, který se takto přestal bavit se svým nejlepší kamarádem, dokonce to dospělo do takové fáze, že pokud se někde vidí, tak přechází na druhou stranu. Proč se to stalo? Jeho bývalý nejlepší kamarád totiž získal velkou částku peněz v dědictví a velice se změnil. Začal se chovat velice povýšeně nad ostatní. Což se mému kamarádovi nelíbilo. Navíc začal měnit svoje návyky a začal se hodně soustřeďovat pouze na finance. Kamarád říká, že ho peníze zkrátka začaly ovládat. Není spokojen s prací, kterou má. Jen připomenu, že on má dobrou práci s velmi dobrý platem, ale už mu to není dobré. Zkrátka chce více a více peněz. Tak se rozpadlo dlouholeté přátelství.
peníze v peněžence
Peníze opravdu ovládají člověka. Někteří lidé jsou k tomu více náchylní, proto si dávejte pozor na to, jak se chováte. Nenechte se ovládat penězi, snažte se vždy jednat tak, ať na sebe můžete být vždy hrdí.