Menu

K čemu potřebujeme testosteron

Že se ženám líbí muži pohlední, je známá věc. Jednak v obličeji, zejména pokud je bez různých defektů, a pak i postavou. Ponechme v tuto chvíli stranou to nejdůležitější – kvalitu lidské duše, protože to by bylo téma na mnoho samostatných článků. Věnujme nyní pozornost pouze té fyzické stránce.

rostoucí Ženšen

Pleť bez vrásek, vlasy bez šedin, svalnaté tělo (tak akorát, žádná „gorila“), minimum tělesného tuku a také schopnost dlouhé a kvalitní erekce – to je jeden z ideálů, jak si muži, ale i ženy představují mužské tělo.

Podmínkou k tomuto ideálu je dostatek testosteronu a minimální vliv stresu. Jak to dopadne, když toto podceníte, testosteron vám poklesne a nesnažíte se situaci napravit, např. adaptogeny, jako je Maca peruánská, Kotvičník zemní či Ženšen korejský?

adaptogenní rostliny

Svalová slabost a ochablost – bez testosteronu si nevybudujete dostatečnou svalovou hmotu a vaše tělesná atraktivita rozhodně nebude taková, jakou si představujete.

Vypadávání vlasů – za vypadáváním a šednutím vlasů většinou stojí nedostatek živin, např. hořčík a zinek. Jsou tu ale i další vlivy, zejména stres a deficit testosteronu.

Vrásky – vrásčitá pleť rozhodně není znamením krásy, zdraví a vitality. Každý z nás touží mít pleť vypnutou, hladkou a mladistvého vzhledu. S deficitem testosteronu to ale nepůjde a budete rychleji stárnout.

Tuk na břiše – komu by se líbila pneumatika kolem pasu? Přirozené je jí tam nemít, podobně, jako je přirozené nekouřit. Bez kouření se rozhodně člověk obejde a bez tukové pneumatiky na břiše a tukových zásob na zadku a na stehnech rovněž.

Problémy s psychikou – příliš mnoho stresu má za následek i vážné psychické problémy, jako jsou deprese, agresivita, úzkosti, fóbie, nedostatek taktu a porozumění, sklony k sebevraždám apod. A přitom by stačilo docela málo – srovnat hormony a snížit vliv kortizolu a adrenalinu, a to právě dovedou adaptogenní rostliny, třeba tolik známý Ženšen např. v podobě ženšenové kávy nebo Maca peruánská.