Menu

Jak si usnadnit stěhování v Praze

Při stěhování Praha si můžete ušetřit čas, námahu, ale i finance. Jde to, jen musíte zapojit selský rozum a dělat vše systematicky, a samozřejmě část námahy sejmout z vlastních beder. Začněte tím nejjednodušším, a sice objednávkou stěhovací firmy. Mějte připravený termín stěhování (nejlépe cca měsíc dopředu), pamatujte na zajištění parkovacího prostoru (ve městech to někdy vyžaduje oficiální úřední postup na odboru dopravy), a včas si rozmyslete rozsah prací, které zvládnou stěhováci, a s nimiž vystačíte sami. Řiďte se vlastní fyzickou kondicí a schopností zvládat tyto práce, kromě fyzické dřiny vás totiž ještě čeká úřední „kolečko“ spojené s bydlením, změnou adresy, novými doklady, zaměstnáním, školou, pojišťovnami atd.

otevřená krabice

Dále postupujte pomalu a s rozvahou balte drobnosti do kartonových, či plastových krabic dle využitelnosti – to, co používáte nejméně, např. sezonní oděvy, můžete balit i v několikatýdenním předstihu, každý den tomuto procesu věnujte jen hodinu, maximálně dvě, a ve zbytku času relaxujte. Nedělejte nic naráz a ve spěchu!

Jak s nábytkem

Zatímco osobní věci snadno zabalíte sami (pokud netrváte na stěhování na klíč), s nábytkem již mohou nastat komplikace. Ty se projeví hlavně u velkých sestav – skříní na míru, kuchyňských linek, polic a regálů umístěných na stěnách, nebo garnýží a lustrů. Stěhovací firmy se specializují i na rozmontování a opětovné sestavení veškerého nábytku, můžete si tím ušetřit námahu a riziko poškození desek z dřevotřísky, či dřevěného masivu při neodborné manipulaci. Stěhováci jsou pro tyto účely pojištěni, a to jak proti ztrátě, či zničení vašich věcí, tak i poškození cizího majetku v průběhu stěhování.

jízda po dálnici

Jak s velkými spotřebiči

Kávovar, topinkovač, žehličku, mixér, odšťavňovač – to vše zabalíte do krabic s bublinkovou fólií sami (případně, máte-li ještě uschované originální krabice), ale co pračku a chladničku s mrazákem? Kupříkladu pračka se zdá relativně malá a připadá vám, že byste ji ve dvou lidech vynesli i po schodech z pátého patra, ale zkuste ji jen tak zvednout do výšky – hmotnosti praček přesahují půl metráku. Svěřte pračku raději stěhovákům, stejně tak velké akvárium, velkoplošný televizor, a samozřejmě i různé těžké trezorové skříně.