Menu

Chorvatsko jako druhý domov

Pro mnohé z nás, obyvatel této krásné, avšak malé země, je Chorvatsko pomyslným druhým domovem, což je tedy způsobeno zejména tím, že právě do tohoto státu se dostaneme nejrychleji ve chvíli, kdy toužíme po nějakém tom koupání v moři. Většina Čechů tak tedy každoročně vyjíždí alespoň na krátkou dovolenou právě do této destinace, a to z toho důvodu, že jakmile se sem člověk jen jednou podívá, tak tento stát upoutá jeho srdce, a z návštěvy Chorvatska se tak tedy postupem času stane něco, co si v tomto případě dovolím označit jako srdeční záležitost. Samozřejmě, že zde však není jen krásné koupání, a právě z tohoto důvodu se pojďme společně podívat na to, co dalšího je k vidění v této hezké zemi.

panorama Splitu

Osobně vám doporučuji letenky Split, a to zejména z toho důvodu, že i přesto, že se jedná o destinace, do které se každý z nás dostane během pár hodin strávených v autě, tak je přeci jen lepší využití určitého pohodlí, který si jistě zaslouží opravdu každý z nás. Hlavní výhodou cesty letadlem je v tomto případě tak tedy komfort, jelikož vy sami se po nasednutí na palubu letadla již o nic nestaráte, což je jistě každému z nás více, než příjemné. Po výstupu z letadla však už starosti nastávají, avšak jen samé příjemné, mezi které patří kupříkladu také vyřešení toho, kam se vlastně v tomto městě vydat pro jeho plnohodnotné poznání.

Diokleciánův palác

Samozřejmě, že je jen a jen na vás, pro co přesně se v rámci vaší situace rozhodnete, ale i tak si dovolím dát vám alespoň pár tipů, které vám mohou vaše rozhodování poměrně usnadnit. Samozřejmě, že tím nejlepším místem na odpočinek jsou pláže, avšak předtím je dobré alespoň nějaké to drobné poznávání, což tedy vede k tomu, že byste měli alespoň zvážit návštěvu Diokleciánova paláce, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Vedle toho byste také měli navštívit historické centrum města, jelikož jen zde na vás může dýchnout duch dob dávných a minulých. V neposlední řadě byste také měli počítat s návštěvou nějaké místní restaurace, jelikož je podstatné, abyste poznávali jak očima, tak i s pomocí chuťových buněk!