Menu

Cestování může být snadnější aneb pomocníci v rámci aplikace

Které užitečné vychytávky stojí za pozornost a stažení ohledně kategorie aplikace na cestování?
 
Guides by Lonely Planet
 
Už dávno není zapotřebí vozit s sebou na cesty tištěného průvodce, který může zbytečně i zatížit vaše cestovní zavazadlo. Využijte lepší kompaktní alternativu, která je ve verzi pro iOS i Android. Průvodce do mobilní telefonu pro jednotlivá města není tak obsáhlý jako knižní varianta, ale dostane se vám doporučení a rady na místní restaurace, dopravy z letiště i po městě apod. Pozitivní zajisté je, že aplikace nabízí i offline mapy, dále převodník měn a dokonce i nejdůležitější fráze namluvené v místní řeči.
 cestovní mapy
Evernote
 
Jedná se o zcela minimalistickou aplikaci, kterou bezpochyb využijete na cestách. Lze prostřednictvím této aplikace ukládat fotky s poznámkami, psát si cestovatelský blok či jen zápisky z cest, stejně tak i nahrávat hlasové zprávy apod. Aplikace je propojená s vaším osobním e-mailem a má i desktop variantu, tj. pokud se stane, že na cestě přijdete o telefon, veškeré zápisky a popsané fotky zůstávají uloženy u vašeho účtu.
 
Google Photos
 
Cestování je o pořizování také fotografií, které jsou vzpomínkou na cestovatelské zážitky apod. Velmi snadná aplikace, kde předností je funkce v rámci automatického backup fotek i videí. Pokud se stane, že vám někdo odcizí telefon, právě největší ztrátou jsou fotky a videa pořízené v rámci cestování. Google Photos ukládá fotky i videa k e-mailovému účtu a je tak vytvořena automatická záloha na cloudu. Tím tak vaše cestovatelské vzpomínky a zážitky nebudou nikdy ztraceny.
 
On the Snow and Ski report
 
K tomu ani není zapotřebí se detailně rozepisovat. Aplikace, která informuje o aktuálním stavu počasí a sněhu v oblíbených destinacích nejen pro zimní dovolenou.
mapa s lehátky 
Booking
Velmi populární webová stránka nabízející ubytování po celém světě. Stačí vybrat zvolenou destinaci a termín pobytu. Portál má vlastní aplikaci. Předností je možnost využít cenově velmi výhodných nabídek tzv. na poslední chvíli. Pozitivní je, že si můžete zadat i parametry pro specifické vyhledávání, jako je například vzdálenost místa od letiště, či ubytování v centru nebo na okraji apod.